Чому при нарощуванні нігтів гель пече?

Мабуть всі, хто нарощував нігті, при приміщенні руки в лампу, відчував значне підвищення температури матеріалу. Чому ж так відбувається? Що б отримати відповідь на дане питання розглянемо процес «зсередини». Для цього нам потрібно розібратися в процесах, які відбуваються на нігті при нарощуванні, а також згадати ази хімії.

Найголовніші елементи всього процесу - це:
  • Гель для нарощування.
  • Ультрафіолетове випромінювання.
  • Фотоініціатори.
Гель - матеріал що полімеризується під впливом УФ світла. Отже, для його полімеризації необхідний активатор (каталізатор), яким є ультрафіолетове світло. 

Але УФ світла мало для процесу полімеризації, до складу гелю повинен входити такий компонент, як фотоініціатор. Що ж за звір такий фотоініціатор? Це хімічна сполука, яка активно поглинає ультрафіолетові промені і запускає необоротну реакцію полімеризації. Різні виробники включають різний процентний вміст цієї речовини в свою продукцію. Фотоініціатор, як би регулює швидкість полімеризації гелю. Чим більше його зміст, тим швидше гель твердне.

почему_гель_печет_олигомер 

Отже, для затвердіння гелю необхідний активатор (УФ світло), а також ініціатор, в даному випадку фотоініціатор, який активує процес полімеризації.

почему_гель_печет_ультрафиолет 
Тепер розберемося з таким, на перший погляд, складним терміном як полімеризація.

Полімеризація - це процес, при якому молекули, під впливом ініціатора, з'єднуються між собою і утворюють «ланцюги». У свою чергу ланцюги, через велику довжину та вагу переплітаються та утворюють клубки. Швидкість їх руху сходить нанівець і матеріал твердне. Після закінчення процесу полімеризації ми отримуємо полімер - високомолекулярну речовину, утворену довгими ланцюгами дрібніших молекул.

Простіше кажучи, полімеризація гелю це ніщо інше, як перехід з рідкого стану в твердий під впливом ультрафіолетового світла.

Отже, ми підійшли до відповіді на питання. Зазвичай, процес полімеризації супроводжується екзотермічної реакцією. Іншими словами, при твердінні матеріалу виділяється тепло. Підвищення температури матеріалу зумовлено рухом молекул при утворенні нових молекулярних сполук.

Ось власне і відповідь на поставлене раніше питання - «чому пече гель при нарощуванні нігтів?»

почему_гель_печет_полимерные связи

Але існують додаткові чинники, при наявності яких, в одному випадку тепла виділяється більше, в іншому менше.

Наприклад. При роботі з прозорим гелем, активатор (УФ світло) моментально впливає на весь шар матеріалу, тому що гель прозорий, УФ світло з легкістю просвічує його. Отже, реакція полімеризації відбувається стрімкіше. В даному випадку, виділяється така ж кількість тепла як зазвичай, але за більш короткий період. У випадку з камуфлюючими гелями, ситуація протилежна. Пігмент, присутній в складі гелю, перешкоджає швидкому проникненню УФ світла, тим самим сповільнює процес полімеризації. Чим щільніше пігмент, тим більш повільна полімеризація.

На відчуття печіння в лампі, також може впливати:

- больовий поріг. У кожної людини він індивідуальний, один і той же рівень роздратування може викликати різні відчуття;

- товщина нігтьової пластини. У кожної людини вона різна. Також, нігтьова пластина може бути сильно стоншена пилкою, в результаті підготовки до нарощування нігтів недосвідченим майстром;

- товщина нанесеного матеріалу. Чим тонше він був нанесений, тим менше ймовірність печіння, та навпаки.

Зазвичай, дані відчуття не є критичними і болючими. Та й яка ж краса без жертв :).

Для вас старалась - Ольга Нікуліна - красивих рук Майстер.